Naujienos

Anykštėnų autorių knygas galima skaityti neišėjus iš namų

Knygų skaitymas yra viena geriausių laisvalaikio praleidimo būdų.  Kviečiame skaityti anykštėnų autorių kūrinius neišėjus iš namų. 

Kadangi šiuo karantino laikotarpiu Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus darbuotojos didžiąją dalį savo skaitytojų aptarnauja nuotoliniu būdu, kviečiame skaityti anykštėnų autorių kūrinius neišėjus iš namų.

Tą visi pageidaujantys gali padaryti prisijungę prie svetainės https://www.epaveldas.lt/home;   http://www.epaveldas.lt/kolekcijos.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos įgyvendinto projekto „Lietuvių literatūros klasikos kūrinių perkėlimas į elektroninę erdvę – turinio plėtra“ dėka elektroninėje erdvėje galima rasti Anykščių krašto rašytojų Antano Baranausko, Jono Biliūno, Juozo Tumo-Vaižganto, Antano Vienuolio-Žukausko, Liudvikos Didžiulienės-Žmonos, Kazio Inčiūros ir kitų autorių kūrinius. Iki šių dienų skaitytojai mažai žinoję apie Liudvikos Didžiulienės-Žmonos kūrybą šiuo metu elektroninėje erdvėje gali skaityti retenybe tapusias Žmonos knygas: „Lietuvaitės“: 3 veiksmų, 4 paveikslų komediją, išleistą 1912 m. 1893 m. išleistą šeimininkėms skirtą Žmonos knygą „Lietuvos gaspadinė, arba Pamokinimai kaip prigulincziai suvartoti Dievo dovanas“. Taip pat 1893 m. išleistą kitą L. Didžiulienės knygą, skirtą moterims „Negirdētas daiktas, ir Geros rodos musų moterelems“.

Juozo Baltušio kūrybos gerbėjai gali pasidžiaugti į elektroninę erdvę perkeltomis rašytojo knygomis „Parduotos vasaros“ ir „Sakmė apie Juzą“. Pastarojo romano tekstas suskaitmeninimui pasirinktas iš paskutinio septinto knygos leidimo, kurį spaudai parengė pats autorius ir jis ryškiai skiriasi nuo kitų leidimų. Tai patvirtina ir VB Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje saugomis J. Baltušio ranka ištaisyti romano puslapiai.

Epaveldas.lt portale galima rasti kūrinio visatekstį dokumentą, galima įsikelti kūrinį į skaityklę. Daugelį elektroninių knygų galima atsisiųsti pasirinktu PDF, HTML ar TXT formatu, kas leidžia patogiai naudotis tekstu.

Anglų dramaturgas Dzozefas Adisonas teigia: „Skaitymas protui yra tolygu fiziniai pratimai kūnui“. 

„Skaitymas – universalus būdas išsaugoti gyvą protą netgi senatvėje”. – sako Ursula Lenz iš BAGSO pensinio amžiaus žmonių organizacijos ir ragina nesiliauti skaityti.

Audronė BEREZAUSKIENĖ,   VB Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėja