Naujienos

Biblioteka visiems

Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Lietuvos viešųjų bibliotekų duris puošia išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Skirtingos elementų spalvos ir jų susijungimas rodo gebėjimą priimti vieniems kitus nepaisant mūsų skirtumų ir įvairumo bei simbolizuoja bibliotekų siekį didinti savo paslaugų prieinamumą įvairią negalią turintiems žmonėms, skatinti visuomenės informuotumą ir ugdyti toleranciją.

Pirmasis žingsnis jau žengtas – 2021 m. rugsėjo 21 d. renginio „Biblioteka visiems. Konferencija+“ metu pasirašytas manifestas, kuriuo bibliotekų bendruomenės nariai įsipareigojo dėti visas pastangas, kad bibliotekas paverstų prieinamomis visiems ir didintų negalią turinčių žmonių įtrauktį. Konsultuojantis su specialistais, kūrybinių industrijų atstovais ir lankytojais Lietuvos viešosiose bibliotekose rengiami ir bendrai taikomi infrastruktūriniai sprendimai, tobulinamos darbuotojų kompetencijos, kuriamos naujos paslaugos, padedančios įvairią negalią turintiems asmenims lankytis bibliotekose.

Autizmui draugiškų priemonių rinkinys

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešoji biblioteka lankytojams esame paruošę:

● Socialinę istoriją, kuri padės, dar prieš atvykstant į biblioteką, susipažinti su jos erdvėmis, taisyklėmis, darbuotojais, kurie jus čia pasitiks.
Bendra socialinė istorija  Parsisiųsti   
Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS socialinė istorija  Parsisiųsti

● Norime, kad bibliotekoje jaustumėtės saugiai, todėl galite susipažinti su Socialiniu plakatu, kuriame rasite jus aptarnaujančių darbuotojų nuotraukas, trumpus prisistatymus – jums apsilankius bibliotekoje vieni kitus jau žinosime ir laisviau bendrausime.
Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS socialinis plakatas Parsisiųsti 

● Jeigu jūsų lydimą vaiką ar paauglį neįprastoje jam erdvėje ištiktų sensorinis ar panikos priepuolis, jums padės bibliotekoje esantis „Sensorinio gesintuvo“ rinkinys, kuriame rasite įvairių sensorinių daiktų ir priemonių, padėsiančių greičiau nusiraminti.
Sensorinio gesintuvo rinkinys Lietuvos bibliotekoms  Parsisiųsti

● Bendradarbiaujant su ASS specialistais, kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčių vaikų šeimomis bibliotekos lankytojams parengtas Pažintinis vaizdo filmas, kuriame kviečiame susipažinti su patarimais, kaip derėtų elgtis vienu ar kitu atveju, į ką vertėtų atkreipti dėmesį komunikuojant su ASS ir kalbos ir komunikacijos sutrikimų turinčiais asmenimis – tiek vaikais, tiek suaugusiaisiais.

Pažintinis vaizdo filmas Žiūrėti Sensorinių skaitymų paslauga – „Sensoriniai skaitymai“ vaikams

Paslauga www.bibliotekavisiems.lt, kurioje rasite manifestą, visas bibliotekų naujienas, socialines istorijas, mediateką ir kitą naudingą informaciją, skirtą bibliotekų specialistams ir įvairią negalią turintiems lankytojams.


Bendravimo kortelių gaminimo paslauga

Iniciatyva „Biblioteka visiems“ finansuojama pagal Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos strateginio veiklos plano priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga ir priemonėmis“.

Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių VIEŠOJI BIBLIOTEKA lankytojams siūlo:

● Žmonėms su regėjimo negalia-akliesiems ir silpnaregiams biblioteka siūlo garsines knygas, bei knygas Brailio raštu.

● Knygų pristatymo į namus paslaugą žmonėms su judėjimo ar kitokia negalia, dėl kurios jie negali savarankiškai naudotis bibliotekos paslaugomis. 
Kreiptis telefonu: 8 381 50784 arba el. p.:  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

 

Daugiau informacijos

„Biblioteka visiems“ – saugi aplinka autizmo spektro bei kalbos ir komunikacijos sutrikimų turintiems lankytojams

  ...kad skaityti galėtų visi!