Duomenų bazės ir katalogai

Mieli Viešosios bibliotekos lankytojai. 
Kviečiame naudotis duomenų bazėmis ir katalogais!!!
Čia rasite Lietuvos Respublikos teisės aktus, visateksčius elektroninius socialinių ir humanitarinių mokslų populiariuosius, medicinos, verslo ir ekonomikos žurnalus, elektroninius laikraščius, muzikos duomenų bazę ir dar daug reikalingos informacijos.

 

 

Portalais Delfi Plius, 15MinMAX, Teisine duomenų baze INFOLEX , EBSCO duomenų bazių paketu, galima naudotis bibliotekoje

Dėmesio! Duomenų bazės, kuriomis galima naudotis ne bibliotekoje, pažymėtos piktograma. 

Vartotojams suteikiami individualūs slaptažodžiai, jei EBSCO Publishing duomenų baze norite naudotis namuose.

Norėdami šiomis duomenų bazėmis naudotis namuose ar savo darbo vietoje prašome registruotis el. paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Laiške reikia parašyti savo vardą, pavardę, bibliotekos skaitytojo pažymėjimo numerį bei savo el. pašto adresą ir kokių duomenų bazių slaptažodžių pageidaujate.

Jums bus suteikti slaptažodžiai, kuriais galėsite prisijungti prie duomenų bazių ne bibliotekoje.


INFOLEX - tai teisinės informacijos paieškos sistema, kurioje pateikiami teisės aktai ir teismų praktika. Čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, taip pat Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, Seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimais ir kt.
Skaityti daugiau 

 

EBSCO Publishing

 

 

  EBSCO Publishing  – tai visateksčių serijinių ir kitų leidinių straipsnių duomenų bazių paketas. (plačiau....) Šios bazės prenumeruojamos iš LMBA vykdomo ES projekto "eMoDB.LT: Elektroninių mokslo duomenų bazių atvėrimas Lietuvai" http://www.lmba.lt

   

 

 

 

NAXOS Music Library – Tai išsami muzikos duomenų bazė, kurioje pateikiami klasikinės, džiazo, pasaulio tautų folkloro, šiuolaikinės populiariosios, roko muzikos įrašai. Duomenų bazėje galima rasti kompozitorių ir atlikėjų biografijas, muzikos terminų žodyną ir kitą informaciją.
Eiti į NAXOS Music Library

 

 Delfi plius - tai išskirtinio turinio platforma, vienijanti daugiau, nei 200 nepriklausomų autorių ir žurnalistų. Čia skelbiamas niekur kitur nepublikuojamas turinys ir aplinka be reklamos. Prieiga prie šio naujienų portalo galima bibliotekos kompiuteriuose.

 

 
15minMAX – šiame naujienų portale publikuojami straipsniai lietuvių kalba iš „The New York Times“, „The Atlantic“, „Quartz“, „MIT Technology“, „New Scientist“, „Psychology Today“, „Rolling Stone“, „Fast Company“ ir kt. Prieiga prie šio naujienų portalo galima bibliotekos kompiuteriuose.

 

 

 

 

 

 

„Verslo žinios“ -  verslo naujienų portalas. Verslo ir  politikos aktualijos, įvykių analizė, ekspertų komentarai ir prognozės.

BNS - tai didžiausia Baltijos šalių naujienų agentūra, teikianti svarbiausias politikos, verslo, kultūros ir kitų sričių naujienas iš Lietuvos, Baltijos šalių ir pasaulio. Prieiga prie BNS naujienų bazės yra galima per bet kokią interneto naršyklę, suvedus BNS tinklapio adresą https://www.bns.lt

 

 

 

  


TAR – teisės aktų registras; 

LRS – Lietuvos Respublikos Seimo duomenų bazės;

EUR-Lex – Europos Sąjungos teisė.
Teismų praktika:


LAT – Lietuvos aukščiausiasis teismas;

LVAT – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.