Skaitau ir dalinuosi


Bibliotekos lankytojai skaito, diskutuoja, siūlo knygas

 

 

 

****************** ************** ********************** ******************

Romualdas Granauskas
Duburys

Taip skaičiau, taip patiko, taip įtraukė! Tyrumo pliūpsnis kažkoks atsitiko su visais kaimo motyvais ir jų žmonių gyvenimais. Mėgstu aš tą lietuvių literatūrą, ramią ir lėtą tėkmę, nors tu ką.

Bet, kad taip apgaus, nesitikėjau. Nu ar tu rimtai, jei myli, tai tą mylimą vyrą kitai atiduodi? Nuglostai, supakuoji į blizgantį popierių ir dar savo lovą užleidi? Rimtai?

Ir nuo kada vyras toks lepšis, kad jei jam žmona sako eit pas kitą moterį, tai jis ir eina?

Neskamba man čia logiškai ir neįtikinsit su visais tais “jei myli, paleisk”. Man arba daugiau paaiškinimų reikėjo, arba jų tiesiog knygoje ir nebuvo.

Žodžiu, visa pikta va tokį atsiliepimą ir paliksiu, o ir galiu būt pikta, nes daugiau kaip pusė knygos žadėjo jei ne daug, tai bent pakankamai.
Neapgaudinėkit taip, nu.


Žemuogės pieva. Knygos
****************** ************** ********************** ******************

Marius Jonutis
Mėlyna žalia

Lyg gryno oro gurkšnis iškišus galvą iš po antklodės.
Lyg vėjas nuo jūros.
Tarsi tyro oro gurkšnis, tik kitoks - žinai tą vasaros vakaro vėsumos kvapą, apgirtusį žiogų čirškėjimu ir vyno skoniu ant tavo lūpų?
Tarsi pirmos braškės skonis.
Nors ir tai dar ne viskas.
Kokiais žodžiais pasakyti, kad tai - viena mano mylimiausių? Atrasta netikėtai, prieš... baisu sakyti, bet turbūt jau prieš kokius 8 metus. Tuomet dar atrasta bibliotekoje, o kai išsirašai daugiau nei pusę knygos, galų gale nusibosta skaityti citatas, ir nusiperki savąją ????
Tai daugiau nei žodžiai. Tai jausmai, tai meilė užrašyti raidėmis. Pirkčiau visas autoriaus knygas, net jei jos kainuotų neadekvačiai daug.
Tai jausmų biblija. Priminimas, kad nuoširdumui ir dideliems jausmams išreikšti tinka juk paprasčiausi žodžiai.

Žemuogės pieva. Knygos


****************** ************** ********************** ******************

Lisa Jewell 
„Stebiu tave tave“


Trilerių mėgėjams siūlyčiau Lisos Jewell romaną „Stebiu tave“. Aš neatsitraukdama skaičiau šį psichologinį trilerį apie įkyrią maniją, meilę bei mirti. Aukštutiniame Melvilyje vyksta keisti ivykiai, visi veikėjai atrodo įtartini. Mokyklos direktorius Tomas atrodo kaip moterų persekiotojas, jo sūnus Fredis visus seka ir fotografuoja – o kam? Visos kaimynės atrodo kažką rezgančios. Siužetas toks painus, kad norisi perskaityt visą romaną kad sužinotum tiesą.


Daiva

 

 

 

 

 

****************** ************** ********************** ******************

Jojo Moyes
„Išdalintos žvaigždės“


Rašytoja Jojo Moyes nuostabių istorijų meistrė. Knyga „Išdalintos žvaigždės“ nukelia mus i Kentukio kalnus Amerikoje, didžiosios depresijos metais. Man patiko visos penkios moterys, kuriu gyvenimo istorijos aprašytos šioje knygoje. Alisa išteka už gražuolio amerikiečio ir atkeliauja iš Anglijos į Kentukio kalnus. Bet jos gyvenimas ne toks, kokio ji tikėjosi. Išgirdusi Eleonoros Ruzvelt kvietimą prisidėti prie bibliotekininkių,  ji mielai prisijungia. Sutinka dar kelias moteris, įdomias asmenybes. Taip atsiranda raitosios bibliotekininkės, kurios dažnai pavojingomis salygomis pristato toli kalnuose gyvenantiems Kentukio zmonėms. Tai  pritraukiancios asmenybės, kiekviena savaip issiskirianti, pasiaukojanti.
Ir žmonės ir gamta  ir besivystantys įvykiai neleidžia atsitraukti nuo knygos.

Daiva

 

 

 

 

****************** ************** ********************** ******************


Henris Deividas Toras
Voldenas arba Gyvenimas miške
Rekomenduočiau skaitytojams Henrio Deivido Toro knygą "Voldenas arba Gyvenimas miške". Skaičiau ją prieš 35 metus. Panorau dabar skaitymą pakartoti – skaitau su malonumu. Knyga nėra lengva ( dėl vertimo ir kitų ypatumų), ypač pradžioje. Nusivylusiems linkėčiau jos nemest į šalį, geriau, dalį praleidus, toliau skaityti nuo 60 psl.(1985m. leidimas).
Rekomenduoju ir todėl, kad mano prieš keletą metų pasirinktas-pakeistas gyvenimo būdas turi daug bendro su aprašomu knygoje. Galima sakyti toks vienas XXI (o ne XIX ) amžiaus Voldeno variantų. Žinoma, jis tinka ne visiems. Bet jis, bent man, garantuoja gyvenimo pilnatvę ir tai, kad įvairios krizinės situacijos, juo labiau karantininis gyvenimas, neišmuša iš vėžių.

Pagarbiai,
Stanislava Gailiūnaitė

 

 

 


****************** ************** ********************** ******************

Stepas Eitminavičius
Užrašai sau ir kitiems


Esė apie vaikystę, rašančiojo jauseną, mokyklą.

Kukli žaliais viršeliais tarsi su atsiveriančiu langeliu knyga – jautrūs, nuoširdūs, labai paprasti, bet tuo pačiu daug išminties ir grožio atveriantys vaizdeliai, apmąstymai apie autoriaus vaikystę, pedagoginio darbo patirtį.

Kaip gera gyventi vienkiemyje, sename dvare, stebėti paukščius, medžius, šalia esančius žmones, paprastuose dalykuose rasti visokių stebuklų.

Šių dienų skubančiam, pavargusiam žmogui ši knyga padės giliau pažvelgti į tikrąsias gyvenimo vertybes.

Vida 

 

 

****************** ************** ********************** ******************

 

Michelle Obama
Mano kelias

Buvusi JAV pirmoji ponia Michelle Robinson - Obama prisiminimų knygoje "Mano kelias" su didele įtaiga,stipria jumoro,savikritikos gaida pasakoja nepaprastą savo gyvenimo istoriją - nuo ankšto šeimos butuko antrajame aukšte pietinėje Čikagoje iki prabangių Baltųjų rūmų spindesio,jų oficialiosios pusės ir užkulisių.
Pažintis su teisės studentu Baracku Obama pakeitė jos pačios sėkmingai pradėtą ir kuriamą karjerą,privertė daug ko atsisakyti,aukoti šeimos ramybę,slopinti savo ambicijas vardan vyro politiko ateities.
Turėti savo tikslą,ryžtingai jo siekti,saugoti šeimos vertybes bet kokiomis aplinkybėmis,suprasti kas esi,kuo nori,kuo gali būti,niekada nepamirštant savo šaknų - pagrindinės knygos puslapiais vedančios gijos,padedančios skaitytojui susivokti savo gyvenimo vertinime,savo tikslų ieškojime.

Vida****************** ************** ********************** ****************** 

Kimberley Freeman Lauko gėlių kalva.

 

 

 

Įtraukianti dvejų moterų istorija. Įvykiai klostosi lietingoje Škotijoje ir tolimoje saulėtoje Australijoje. Garsi prima balerina, turėjusi viską ir praradusi, randa savyje stiprybės pradėti viską iš naujo. O Betei tik 19-a metų, kai sužino, kad taps mama. Kaip gyventi toliau, kai supranti, kad aplinkiniai tik pasmerks ir kaltins. Sunkūs laikai, kupini įvairių prietarų. Bet stiprios moterys eina savo keliu kupinu išbandymų.
Malonaus skaitymo.
Man patiko 


Elada

 

 

****************** ************** ********************** ******************

Alice Hoffman, „Priešybių santuoka“.

Intriguojanti istorija apie uždraustą meilę tropinėje Šventojo Tomo saloje ir nepaprastą moterį, davusią gyvybę impresionizmo tėvui, dailininkui Kamiliui Pisaro. Rakelė visada svajojo apie gyvenimą tolimajame Paryžiuje. Jaunutė buvo ištekinta už žymiai vyresnio našlio su trimis vaikais. Bet jos pavydėtina stiprybė neleido palūžti. Staiga mirus vyrui, ji užmezgė meilės ryšį su jo sūnėnu Frederiku, atvykusiu iš Prancūzijos.
Labai poetiška kalba, egzotiškais vaizdais ir filosofinėmis įžvalgomis atgaivinama įstabi Rakelės ir Frederiko santuokos istorija, subtiliai primenanti, kokia nepaprastai sudėtinga ir nepaklūstanti jokioms taisyklėms yra žmogaus širdis. Tai – ne kažkokia banali besikartojanti meilės istorija. Tai nuostabi knyga, nuo kurios negali atsitraukti, žaviesi, liūdi, verki ar kartu džiaugiesi. Tai ir istorija, būtinai paskaitykite.

Nijolė

 

 

 ****************** ************** ********************** ******************

Paula Hawkins, „Mergina traukiny“.

Sukluskite tie, kurie mėgaujatės, skaitydami trilerius. Tai trileris, kuris pakeis jūsų požiūrį į kitų žmonių gyvenimą. Reičelė kasdien važinėja traukiniu tuo pačiu maršrutu iš namų į Londoną ir atgal. Kasdien ji mato viename namų kvartale gyvenančią porą – pusryčiaujančią, geriančią kavą terasoje. Jų gyvenimas, Reičelės akimis, tiesiog tobulas. Bet kartą išvysta kai ką, kas ją pribloškia. Ar tai, ką ji matė, kaip nors susiję su tolesniais sukrečiančiais įvykiais? Istorija, lyg tas traukinys, prasiveržia pro apsnūdusį Londono priemiestį... tiesiog negali liautis versti puslapių..
Iš tikrųjų , negalėjau atsitraukti nuo šios knygos, taip norėjosi užbėgti už akių, sužinoti viską. Istorija paini, tik perskaičiusi daugiau kaip pusę knygos, ėmiau įtarti, kas tikrasis žudikas. Skaitykit, tikrai nenusivilsit. 

Daiva

 

 

 

 


****************** ************** ********************** ******************

Jennifer Ryan, „Čilberio moterų choras“

 

Tai knyga apie tikrąją moterų stiprybę karo metu. Viskas vyksta Anglijoje, Kente, Čilberyje 1940 – aisiais. Vyksta karas, artėja vokiečiai, idiliška Čilberio ramybė sutrupėjo. Bet ir šiuo metu liko viltis.
Rekomenduoju paskaityti šią knygą.

  
      Diana

 

 

 

 

 

 

****************** ************** ********************** ******************